Atrakcyjny podręcznik do matematyki przygotowujący uczniów szkół ponadpodstawowych do egzaminu maturalnego

Matematyka jest przedmiotem ścisłym, który wymaga precyzji oraz wyjątkowo regularnego przyswajania wiedzy. W przeciwnym razie różnego typu twierdzenia mogą być niezrozumiałe dla uczniów, co utrudnia rozwiązywanie zadań. Jest to ważne zwłaszcza w liceum ogólnokształcącym oraz technikum, podczas przygotowywania się uczniów do obowiązkowego egzaminu dojrzałości z matematyki. Wydawnictwo Nowa Era oferuje podręcznik “Prosto do matury 4”, który stanowi doskonałe wsparcie dla uczniów oraz nauczycieli prowadzących zajęcia.

Książka wzbudzająca zaciekawienie młodzieży

Książka “Prosto do matury 4. Podręcznik do matematyki dla liceum i technikum do klasy czwartej szkoły podstawowej. Zakres podstawowy w najlepszym sklepie” wykorzystuje nowoczesne formy graficzne, które przyciągają uwagę młodych ludzi. Jednocześnie jest to pozycja charakteryzująca się wysokim poziomem merytorycznym. Została przygotowana we współpracy z następującymi specjalistami: Maciejem Antkiem, Krzysztofem Belką i Piotrem Grabowskim. Postawili sobie oni za cel ułatwienie powtarzania i ugruntowanie wiedzy, która jest wymagana na egzaminie dojrzałości.

Powtarzanie i usystematyzowanie wiadomości

Z tego względu książka zawiera materiał przekrojowy z całego okresu szkoły ponadpodstawowej. W treści wykorzystywane są różnorodne barwy oraz czcionki ułatwiające zapamiętywanie najważniejszych informacji. Uczniowie mogą korzystać z podsumowań, czyli działów zbierających najważniejsze wiadomości w skondensowanej formie. Pozwala to na szybkie powtórzenie materiału oraz uzupełnienie wiedzy w tym zakresie, w którym uczniowie czują się najmniej pewnie.

Praktyczny zbiór zadań do użycia w domu i w szkole

Podręcznik przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era zawiera również pokaźny zbiór około 1000 zadań. Mają one na celu doskonalenie umiejętności obliczeniowych uczniów, co można robić nie tylko w szkole, ale także samodzielnie w domu. Dzięki temu młodzi ludzie mogą zweryfikować swój stan wiedzy przed egzaminem maturalnym. Następnym krokiem powinno być skonsultowane swoich wątpliwości z nauczycielem.

Wsparcie dla wszystkich uczniów liceum i technikum

Podręcznik “Prosto do matury 4” to praktyczny przewodnik po świecie matematyki dla młodych ludzi zainteresowanych kontynuowaniem kształcenia w zakresie nauk ścisłych. Dla wszystkich innych może być to natomiast książka pozwalająca na rozszerzenie ogólnego poziomu swojej wiedzy i wyniesienie dobrych wspomnień z okresu nauki w szkole ponadpodstawowej.